Dręczy Cię samotność i pragniesz bliskości drugiej osoby, ale ciągle jesteś sam? Zawsze, gdy już na horyzoncie pojawi się ktoś warty uwagi, coś dzieje się  nie po Twojej myśli i ostatecznie nic z tego nie wychodzi? Problem może leżeć w Tobie i Twoim podejściu do związków. W tym tekście pokażemy Ci 5 najczęstszych powodów, przez które mężczyźni nie mogą znaleźć swojej drugiej połówki.

1. Ulegasz społecznej presji na bycie w związku

Wszyscy Twoi znajomi tworzą szczęśliwe związki i często pytają się, kiedy przyjdzie czas na Ciebie? Czujesz presję bycia w związku i spotykania się z dziewczynami, co z kolei prowadzi do obniżania standardów? Ładujesz się w nic nieznaczące relację, które do niczego nie prowadzą, a to wszystko dlatego, że za bardzo chcesz. Staraj się znaleźć pozytywne strony bycia singlem i bądź otwarty na nowe relacje. Nie rób sobie jednak nadziei za każdym razem, gdy dziewczyna się do Ciebie uśmiechnie. Miłość przyjdzie sama, czy tego chcesz, czy nie.

2. Masz niskie poczucie własnej wartości

Stan Twojego bycia singlem jest już długi i powoli zaczynasz tracić nadzieję na to, że coś się zmieni? Zapewne przez myśl przebiegła Ci również myśl, że nie zasługujesz na wartościową dziewczynę i związek, który przyniesie Ci wiele satysfakcji. Nic bardziej mylnego! Każdy człowiek zasługuje na miłość i uwierz, że czasami w życiu trzeba poczekać trochę dłużej na swoje szczęście. Nigdy nie daj sobie wmówić, że jesteś gorszy, głupszy, brzydszy. Spójrz, jak wiele osiągnąłeś, jak wielu masz przyjaciół. To są sukcesy, z których powinieneś być dumny! Reszta też przyjdzie, musisz być tylko cierpliwy i otwarty.

3.  Nie dostrzegasz małych sukcesów

Na pewno chciałbyś już poznać księżniczkę z bajki, która będzie matką Twoich dzieci i spędzi z Tobą resztę życia. To piękne marzenie, ale nie taki powinien być Twój główny cel. Pamiętaj, że szukając wielkich rzeczy, możesz przeoczyć coś małego, co powinno dać Ci radość. Odnajdź przyjemność w spotykaniu się z dziewczynami (nawet jeżeli po spotkaniu dochodzisz do wniosku, że to nie ta jedyna) i poznawaniu ich zróżnicowanych charakterów. Ciesz się z drobiazgów, a zobaczysz, że będzie Ci o wiele łatwiej.

4.  Za dużo wiesz

Na pewno przeczytałeś tysiąc książek o tym, jak zachować się podczas pierwszej randki i wszystkie zasady masz w małym palcu. Niestety jednak dalej nie możesz spotkać tej jedynej. Zastanów się nad tym, czy nie zachowujesz się schematycznie i nie dajesz poznać jako zestresowany, sztywny gość. Cały czas masz w głowie niezawodne reguły na to, co mówić i jak się zachowywać, a życie jest przecież nieprzewidywalne. Postaraj się wyluzować i  być spontanicznym. To z pewnością zrobi wrażenie na dziewczynie, z którą się spotykasz.

 5. Udajesz pewnego siebie, ale tak naprawdę usychasz z tęsknoty za bliskością

Kobiety widzą takie rzeczy i choćbyś był najlepszym aktorem na świecie, nie uda Ci się ukryć desperacji w poszukiwaniu miłości. Można to zobaczyć w Twoich gestach, oczach oraz tym jak zachowujesz się wobec dziewczyn. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie chciał uratować Cię przed samotnością i stać się mamusią. Pokaż potencjalnym partnerkom, że jesteś zaradny a samotność jest jedynie przejściowym stanem, z którym radzisz sobie całkiem nieźle.