Pierwsza randka – kilka godzin, podczas których każdy chce zaprezentować się jak najlepiej i oczarować drugą osobę swoją urodą oraz elokwencją. Od tego bowiem, jak przebiegnie pierwsze spotkanie, zależy, czy relacja rozwinie się w dobrą stronę. Aby jednak tak się stało, potrzebne jest porozumienie i miła rozmowa. W dzisiejszym poradniku poznasz 5 tematów, które są „minami towarzyskimi”, a ich poruszanie grozi tym, że druga randka stanie się tylko marzeniem.

Temat TABU nr 1 – polityka

Każdy ma jakieś poglądy polityczne – to oczywiste. Niekoniecznie jednak (szczególnie w Polsce) powinieneś opowiadać się jednoznacznie za konkretną opcją polityczną i informować o tym każdego, kogo spotkasz na swojej drodze. Zawsze istnieje bowiem ryzyko, że po przeciwnej stronie siedzi osoba sympatyzująca z drugim obozem, mająca zupełnie inne spojrzenie na świat. Odpuść więc sobie opowiadanie o ukochanych posłach i tym, kogo postawiłbyś przed trybunałem stanu. Na takie dyskusje przyjdzie jeszcze czas.

Temat TABU nr 2 – religia

Nieważne, czy wierzysz w Boga, Allaha, Buddę, czy Latającego Potwora Spaghetti – na pierwszej randce postaraj się wstrzymać z misją ewangelizacyjną. Twój partner lub partnerka mogą nie chcieć wysłuchiwać o tym, jak wiara odmieniła Twoje życie i że oni też powinni otworzyć swoje serce na boską łaskę. Nie znaczy oczywiście, że masz się wstydzić lub ukrywać wiarę. Szanuj tylko, że ktoś może myśleć o sprawach ostatecznych, zupełnie inaczej niż Ty. Żyj i dać żyć innym.

Temat TABU nr 3 – praca

Tak, wiemy, że Twoja kariera jest zawrotna i zajmujesz się niezwykle ważnymi sprawami, które zbawiają świat. Jeśli jednak masz tendencję do tego, by przy każdej okazji informować wszystkich o swojej wspaniałej pracy, na pierwszej randce ugryź się w język. Nie daj się poznać jako smutny pracoholik, który nie ma w życiu nic poza karierą.

Temat TABU nr 4 – podboje miłosne

Jeżeli masz na swoim koncie setki złamanych serc, a Twoje podboje miłosne znane są w całej okolicy, nie chwal się tym! Może Ci się wydawać, że opowiadając o tym, wyjdziesz na super doświadczoną osobę, która wie jak postępować w sprawach damsko-męskich, ale to nie do końca prawda. W 99,9% przypadków osoba, z którą się spotykasz pomyśli, że skoro masz za sobą tyle nieudanych związków, to masz jakiś problem natury emocjonalnej.

Temat TABU nr 5 – Wasze (przyszłe) dzieci

Nawet jeżeli Wasza randka przebiega w miłej atmosferze, a Ty czujesz, że ta osoba jest Twoją bratnią duszą, unikaj zbyt dużego wybiegania w przyszłość. Możesz oczywiście zaplanować spływ pontonem na przyszły tydzień lub wizytę w muzeum ziemi Kaliskiej, ale jeżeli Twoje rozważania będą dotyczyć ślubu lub dzieci, randez vous bardzo szybko się skończy. Takie rozmowy wywierają presję i są niekomfortowe. Chyba nie chcesz, by Twój partner lub partnerka czuli się przyparci do muru?