aplikacje randkowe

Aplikacje randkowe zyskują na popularności. We współczesnych czasach, gdy zagadanie do kogoś interesującego jest coraz większym wyzwaniem, Internet staje się wybawieniem. Miłość możemy znaleźć w domowych pieleszach, siedząc w piżamie i kapciach. Uważnie dobieramy zdjęcie profilowe i układamy opis. Stwarzamy (mniej lub bardziej) wyidealizowany obraz własnej osoby, zapominamy o zahamowaniach, zamieniamy się w mistrzów celnych ripost. Ale, no właśnie – czy w tym targowisku próżności jest miejsce na prawdziwą, głęboką i szczerą relację?

Forum prawdę Ci powie

Na początku ustalmy jedną rzecz: aplikacja randkowa aplikacji randkowej nierówna. Choć na każdym portalu znajdą się użytkownicy szukający przygodnego seksu i szybkich numerków, na pewnych stronach jest ich zdecydowanie więcej, niż na pozostałych. Dlatego, przed rozpoczęciem wirtualnej przygody, warto zapoznać się z wypowiedziami dotyczącymi poszczególnych serwisów. Tym sposobem unikniesz rozczarowania i nieustających propozycji trójkątów, czworokątów i innych figur geometryczno-erotycznych.

Ważne zasady wirtualnego randkowania

Pierwsza zasada brzmi: mniej znaczy więcej. Serio. Użytkownik, który w profilu zabawił się w powieściopisarza i poprowadził elaborat, by zaprezentować światu szeroki zasób słów, nie jest dobrym kandydatem na partnera. Z takiej wirtualnej epopei wyziera bowiem niejednokrotnie samotność, frustracja i rozgoryczenie. Zasada numer dwa: istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba wspominająca w pierwszym zdaniu o swoim doskonałym wykształceniu, okaże się snobem i pozerem. Podobnie, używanie w profilu następujących zwrotów: „Nie toleruję u potencjalnego wybranka…”, „oczekuję, że moja druga połówka będzie…”, powinno być syreną alarmową. Ktoś przesadnie wymagający wobec drugiego człowieka, często jest bezkrytyczny w stosunku do samego siebie.

Kolejny punkt na polu minowym aplikacji randkowych to brak zdjęcia. Wiadomo, nie każdy może pochwalić się urodą Cindy Crawford, czy George’a Clooneya, ale hej! Przecież chodzi o to, by znaleźć kogoś bliskiego, prawda? Pragniesz poznać osobę, która cię zaakceptuje. A jeśli w czyichś oczach okażesz się ideałem? Wstawiając fotografię, dodajesz swojemu profilowi autentyczności. Ta reguła działa także w drugą stronę: brak zdjęcia na koncie użytkownika, z którym chciałbyś nawiązać kontakt, może świadczyć o jego nieczystych zamiarach, lub niejasnej sytuacji matrymonialnej.

Przepis na wirtualny sukces

Jak osiągnąć sukces w wirtualnym datingu? Nie ma na to niestety uniwersalnego przepisu. Gdyby taki się znalazł, na świecie pozostałoby niewielu singli. Na pewno warto postawić na szczerość. Nie twórz w rozmowie nieprawdopodobnych scenariuszy – bądź sobą! Jeśli jesteś nieśmiały, a na czacie zmieniasz się w superbohatera, jak wypadniesz podczas spotkania w realu? Pamiętaj, że aplikacje randkowe służą do przełamania pierwszych lodów i nabycia swobody potrzebnej podczas prawdziwej randki. Ta druga strona ma prawo poczuć się rozczarowana, kiedy wirtualny Casanova okaże się w rzeczywistości onieśmielonym i skrępowanym miłośnikiem gier komputerowych. Graj więc w otwarte karty. Jest duża szansa, że rozmówca doceni Twoją autentyczność.

Czy aplikacja randkowa to złoty środek dla każdego?

Aplikacje randkowe nie są dla wszystkich. Tak samo, jak nie każdy lubi brukselkę na obiad albo wylegiwanie się na plaży podczas urlopu. Aplikacja randkowa to dobre wyjście dla kogoś cierpliwego, umiejącego oddzielić ziarna od plew. Ważne, by nie uzależniać życia miłosnego od Internetu. Miej szeroko otwarte oczy, nie zamykaj się w sztywnych ramach cyber-świata. Wtedy właśnie zyskasz największe szanse na poznanie kogoś wyjątkowego. W wirtualu bądź w realu.