Istnieją zasady, które każdy z nas powinien znać, by móc cieszyć się szczęśliwym związkiem. Dzięki stosowaniu się do nich spędzicie razem wiele lat i nadal będziecie w sobie zakochani jak para nastolatków. Sprawdźcie więc, co sprawi, że nigdy nie zabraknie wam miłości i szacunku do siebie nawzajem.

Przede wszystkim współpraca i partnerstwo

Choć czasem początkowe fazy miłości wiążą się ze współzawodnictwem, to na dłuższą metę takie postępowanie stanie się wyniszczające dla związku. Niech więc Anne Shirley i Gilberta Blythe będą dla was przykładem, tego, jak przeobrazić rywalizację w związek oparty na partnerstwie i szczerej miłości. Poza tym pomyślcie o tym, że w związku ważne jest bezgraniczne wsparcie drugiej osoby. Dzięki temu rodzi się zaufanie, a bez niego niemożliwe jest stworzenie długotrwałej relacji.

Pozbądź się rutyny

Ten aspekt dotyka nie tylko pary, które są w długoletnim związku, ale również te osoby spotykające się ze sobą od paru miesięcy. Jak wiadomo, rutyna potrafi zabić każdy związek, dlatego trzeba z nią walczyć. Często niewielkie rzeczy sprawiają, że zostanie przerwana monotonia. Dobrym pomysłem będzie romantyczna kolacja w nowej restauracji, ale również koncert, a może nawet pójście na tańce. Być może są to tylko drobne gesty, które nie są rewolucyjne, ale pokazują, że druga osoba ciągle jest dla nas ważna.

Nie zapomnijcie o komunikacji

Szara codzienność potrafi być przytłaczająca. Wtedy każdy dodatkowy obowiązek wydaje się coraz trudniejszy do wykonania. Jednak jest na to jedno, niezastąpione lekarstwo. Chodzi tu oczywiście o rozmowę z drugą osobą. Podzielenie się swoimi myślami, zmartwieniami lub po prostu opowiedzenie tego, co zdarzyło się w pracy, zawsze zbliża do siebie. Dlatego nie ukrywajcie swoich spostrzeżeń przed innymi, tylko dzielcie się tym. Dzięki temu wasz związek stanie się poważniejszy i umocnicie jego fundamenty.

Nigdy nie ustawajcie w pracy nad związkiem i sobą samym

Szczęśliwy związek nie stworzy się z niczego. Potrzeba do tego mnóstwa pracy obu osób. Wysiłek nie ogranicza się tylko do tego, by ciągle dbać o partnera lub partnerkę. Chodzi tu przede wszystkim o kompromis, który często opiera się na pozbyciu pewnych przyzwyczajeń lub nawyków.

Kompromis nie oznacza rezygnowania z siebie

Pamiętaj jednak o tym, by znaleźć właściwy balans. Bez tego okaże się, że związek staje się toksyczny, ponieważ jedno z was chce całkowicie podporządkować i zmienić drugą osobę.