Wyobraźmy sobie następującą sytuację. Single w Chorzowie, Katowicach, Krakowie, Warszawie lub innym mieście wybierają się na szybki randki. Poznają tam osoby, z którymi potencjalnie mogą stworzyć wartościową relację. Znajomość powoli się rozwija, obie strony zaczynają czuć przywiązanie do siebie. Po czym zainteresowanie wygasa, a on i ona szybko wracają na kolejne edycje szybkich randek w Krakowie, Poznaniu czy Warszawie.

Dlaczego tak się dzieje? Przyczyny mogą być oczywiście różne: niezgodność charakterów, inne oczekiwania, rozczarowanie drugą osobą po bliższym poznaniu – a także brak troski o rozpoczętą relację.

Powszechnie wiadomo, że nad związkiem trzeba pracować – nic nie dzieje się „ot tak”. Nawet na początku znajomości, kiedy wszystko wydaje się cudowne i magiczne, trzeba pamiętać o drobnych gestach, które nie tylko podtrzymują uczucia, ale także udowadniają, że zależy Ci na drugiej osobie i chcesz ją przy sobie zatrzymać. Bo choć małe, są niezwykle miłe i pokazują, że myślisz poważnie o niej/o nim oraz o Waszej relacji.

Co moje, to Twoje…

czyli o ubraniach słów kilka. Kobiety uwielbiają pożyczać ubrania od swoich partnerów. I nie chodzi nawet o podkradanie ich z szafy mężczyzny – ale zwyczajnie o zaoferowanie przez Ciebie bluzy czy marynarki podczas wieczornego spaceru, albo spranej, miękkiej koszulki do spania. Naukowcy już dawno udowodnili, że zapach to jeden z silnych czynników, który przypomina nam o ukochanych – ulubiony środek do prania, perfumy, ten niepowtarzalny, nieokreślony zapach drugiej osoby pozostawiony na materiale. Wykorzystaj to! Będzie to miły gest pokazujący, że chcesz przypomnieć jej o sobie – dodatkowym plusem będzie też to, że musicie się ponownie spotkać, żeby miała szansę oddać Twoje ubranie!

Dzień dobry kochanie!

Otwierasz oczy, wyłączasz budzik i widzisz SMS od ukochanej/ukochanego. Miłe uczucie, prawda? Nawet jeśli to zwyczajne „dzień dobry” i „miłego dnia”, taki gest pokazuje, że myślisz o drugiej osobie nawet wtedy, gdy nie spędzacie czasu razem. Podobna wiadomość na pewno poprawi humor od samego rana i sprawi, że dzień będzie przyjemniejszy. Tak samo wieczorem – napisz do niej/do niego albo zadzwoń przed snem, życząc przyjemnych snów. Może pojawisz się później w tych snach?

I nie tylko „dzień dobry”

Nie ograniczaj miłych wiadomości do porannych/wieczornych życzeń. Zapytaj ją/jego o miniony dzień, o plany na najbliższy tydzień, o miłe i niemiłe rzeczy, które ją/jego spotkały od Waszej ostatniej rozmowy. Regularny kontakt pomoże Wam utrzymać aktywną relację, a zainteresowanie samopoczuciem i małymi oraz dużymi przygodami będzie wyrazem troski i empatii. Pamiętaj tylko by nie przesadzić z wnikliwością – nikt nie chce się poczuć jak na przesłuchaniu i zdawać relacji z każdej minuty spędzonej osobno!

Uśmiechnij się!

Banalne? Szczery uśmiech czasami może wyrazić więcej emocji niż wyszukane słowa. Prawdziwy i szczery sięga oczu, które podobno są zwierciadłem duszy. Nie twierdzimy, że powinieneś/powinnaś być zawsze uśmiechnięta w jego/jej towarzystwie – każdy ma lepsze i gorsze momenty i nie warto maskować nastroju sztucznym uśmiechem. Warto natomiast pokazać, że gdy wspólnie spędzacie czas, jesteś szczęśliwy/szczęśliwa i wyrazić to właśnie szerokim bądź zalotnym uśmiechem.

Przez żołądek do serca

To powiedzenie ma w sobie wiele prawdy – na pierwsze ranki idziemy często do restauracji lub na kawę, a jeśli z czasem relacja przechodzi w wieloletni związek, pamiętamy smak zamówionych dań na równi z innymi szczegółami spotkania. Ale nie tylko menu pierwszorandkowe zapamiętujemy – także dania, które ukochana osoba przygotowała samodzielnie na miłe, kameralne spotkanie we dwoje. Nie musisz być master chefem i gotować dla swojej połówki zaawansowanych kulinarnie potraw – liczą się starania i dobre chęci! Ugotuj swoje popisowe danie, zapal świece, włącz nastrojową muzykę – unikalny klimat na randkę gotowy! Druga osoba na pewno doceni gotowanie jako miły gest i zaangażowanie.

Miłość tkwi w szczegółach

Niemal każdego dnia przekazujemy drugiej połówce drobne informacje na swój temat – co lubimy, a czego nie lubimy, co nas rozczula, co drażni, jakie mamy ulubione ubrania, kolory, kwiaty, potrawy – jest tego tak wiele, że nie sposób zapamiętać wszystkiego. Niektóre detale warto jednak utrwalić i wykorzystać do sprawienia przyjemności partnerowi/partnerce. Wypad-niespodzianka do ulubionej restauracji, odebranie z pracy po ciężkim dniu, kwiaty bez okazji, preferowana marka wina do kolacji – drobiazgi, które przywołane z zaskoczenia na pewno wywołają uśmiech i pokażą, że zależy Ci na nim/na niej.

Pamiętaj, że powyższe rady są tylko przykładem – zaangażowanie i zainteresowanie można okazać na wiele sposobów. Dobierz je do tego, co może wywołać pozytywne wrażenie u Twojej drugiej połówki oraz do tego, co sam/sama lubisz – zmuszanie się do gestów, na które nie masz ochoty, nie będzie wartością dla partnera.

A jeśli jesteś singlem i jeszcze nie znalazłaś swojego księcia z bajki – lub nie znalazłeś tej jednej, jedynej – poszukaj jej/jego z nami! Wystarczy, że zapiszesz się na jeden z naszych eventów dla singli – organizujemy w wielu miastach szybkie randki (speed-dating), m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Chorzowie, Sosnowcu i innych.

Zapraszamy wszystkich singli!