Szukanie miłości przez Internet nie jest już niczym nowym lub niespotykanym. Coraz więcej par przyznaje, że poznało się właśnie dzięki jakiemuś portalowi randkowemu. Wszystko przez to, że znacznie wzrosło tempo życia i szukanie partnera lub partnerki przez Internet jest łatwiejsze. Zwróć jednak uwagę na to, jak ma prezentować się profil w portalu randkowym, by zwrócił uwagę jak największej liczby osób.

Nie umieszczaj fałszywych informacji

Kłamstwa nigdy nie przynoszą pozytywnych rezultatów, więc po prostu odpuść je sobie. Nie dodawaj fałszywych lub wyretuszowanych zdjęć. Pokaż prawdziwego siebie, a nie kogoś, kim chcesz być. Dzięki temu możesz być pewny, że osoba, która się odezwie, zwróciła uwagę na ciebie, a nie tylko twój wymysł. Ważne jest także to, by nie podawać nieprawdziwych informacji, dotyczących na przykład zainteresowania, wieku, ale również wykształcenia.

Nie chcesz być oszukiwany, a więc sam nie oszukuj!

Tworząc profil w portalu randkowym, pamiętaj o tym, jakbyś się czuł, gdybyś ktoś oszukiwał cię już od początku znajomości. Po takim odkryciu zapewne nikt nie chciałby dalej rozwijać tego kontaktu. Właśnie dlatego nie kłam i wstydź się siebie.

Jakie zdjęcie profilowe wstawić?

Przede wszystkim zawsze pamiętaj o tym, by wstawić zdjęcie profilowe. Jego brak budzi niepokój i sprawia, że konto wydaje się fałszywe. W takim przypadku na pewno bardzo mało osób odezwie się do ciebie. Jeżeli chodzi o samo zdjęcie, to powinno by jak najbardziej naturalne. Najlepiej, jeśli dasz sobie spokój z dziubkiem i selfie. Sprawisz wtedy wrażenie kogoś niedojrzałego lub usilnie próbujący się odmłodzić. Ważne jest także to, by zdjęcie profilowe nie było grupowe, ponieważ nie wiadomo, którą z tych osób jesteś.

Wypełni profil z głową

Ważne jest to, by profil nie był przeładowany informacjami. Umieść tylko najważniejsze z nich, dodaj swoje hobby, zainteresowani i elementy, które sprawią, że można cię lepiej poznać. Jednak przepych sprawi, że być może ktoś uzna, że już wszystko wie na twój temat. Czasem warto pozostawić pewne niewiadome, by można je było później odkryć.

Pamiętaj też o tym, by znaleźć równowagę. Zbyt mała liczba informacji również nie będzie mile widziana. Wtedy ktoś może uznać, że twój profil jest fałszywy lub po prostu nie należysz do osób, z którymi warto rozmawiać. Dlatego podejdź do tej kwestii z rozsądkiem. Dzięki temu twoje szanse na znalezienie ciekawego współrozmówcy znacznie wzrosną.