Pierwsza randka to wyzwanie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Chęć wywarcia pozytywnego pierwszego wrażenia jest tak silna, że czasami łatwo popełnić gafę. To, jak wypadniesz na początku spotkania, bardzo często wpływa na kierunek, w którym pójdzie dana relacja. Z tego tekstu dowiesz się, jak oczarować partnera i sprawić, że pierwsza randka nie będzie tą ostatnią.

Sekret nr 1 – Wygląd ma znaczenie

Jeżeli ciągle wierzysz w to, że wnętrze człowieka jest ważniejsze niż jego wygląd, to jesteś w błędzie. Musisz w końcu pogodzić się z tym, że jest całkowicie odwrotnie. Przynajmniej na pierwszym spotkaniu. Ludzie oceniają się po wyglądzie i taka jest okrutna prawda. Bardzo ważne jest więc, by na pierwszej randce wyglądać olśniewająco. Pamiętaj jednak o tym, by Twój strój był dopasowany do miejsca, w którym się spotykacie. Na rockowy koncert nie przychodź w garniturze, a do teatru w podartych jeansach. Jeżeli jesteś kobietą, staraj się raczej unikać bardzo odważnych kreacji. Zostaw coś na potem. Pamiętaj, że najbardziej intryguje to, co zakryte i tajemnicze.

Sekret nr 2 – Nie rzucaj się na szyję

Podczas pierwszej randki powitanie jest niezwykle ważne. To od niego zależy, czy początkowe chwile spotkania będą sympatyczne i pełne luzu, czy też krępujące i sztywne. Jeżeli wiesz, że osoba, z którą się spotykasz, jest stanowcza i ma raczej poważne usposobienie, nie przesadzaj ze zbyt wylewnym powitaniem. Staraj się wyczuć swoją „randkę” i dopasuj przywitanie do tego, jakie sygnały od samego początku wysyła. No, chyba że chcesz wyjść na kogoś nie do końca stabilnego.

Sekret 3 – Bądź sobą

Tak, wiemy, że to frazes powtarzany zawsze przy okazji pierwszych spotkań. Nie ma jednak niczego ważniejszego podczas randki niż szczerość. Jeżeli od samego początku będziesz udawać kogoś, kim nie jesteś, druga strona od razu to wyłapie. Kłamstwo ma przecież krótkie nogi. Nie próbuj przypodobać się na siłę. Twoja „randka” musi polubić prawdziwą wersję Ciebie. Inaczej nici z dalszej znajomości. Pamiętaj, że związek oparty na udawaniu nie ma szans przetrwać. To tak, jakby budować dom na bagnach. Niby można, ale nie ma w tym większego sensu.

Sekret nr 4 – Nie nadawaj jak katarynka

Twoje życie na pewno jest fascynujące, ale zastanów się, czy na pierwszej randce warto opowiadać każdą przygodę, jaka Ci się przytrafiła? Druga strona może poczuć się przytłoczona i pomyśleć, że jedyne, co wzbudza Twoje zainteresowanie to Ty. To z kolei nie wróży owocnego spotkania, nie mówiąc już o dalszym ciągu znajomości. Mów o sobie, ale pokaż też, że umiesz słuchać i interesuje Cię coś więcej niż czubek własnego nosa. Zadawaj pytania i pozwalaj odpowiedzieć. Pamiętaj, że randka to nie jest Twój benefis!

Sekret nr 5 – Najlepszy plan to brak planu

Odpowiedni ubiór, naturalność, okazywanie zainteresowania oraz wyczucie sytuacji są bardzo ważne w zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia, ale nie wpadnij w paranoję! Nie planuj każdego kroku randki oraz tematu, który poruszysz. Efekt takiego podejścia jest zazwyczaj całkowicie odwrotny, ponieważ każde odstępstwo od szczegółowo opracowanego planu wytrąca z równowagi. Najlepszym planem jest więc nieposiadanie planu. Daj ponieść się flow i reaguj dynamicznie na to, co się wydarzy. Nie spotykasz się przecież z członkiem rodziny królewskiej.