Czasem na pierwszej randce może zrobić się dziwnie.. o czym więc rozmawiać? Jak dobrze wypaść? Nauka daje odpowiedzi.

Podróże tak, filmy nie

W badaniu przeprowadzonym przez Richarda Wisemana mniej niż 9% par rozmawiających o filmach chciało wybrać się na drugą randkę. Chętnych na drugie spotkanie było więcej wśród tych, którzy rozmawiali o podróżach (18%). Najczęściej poruszali tematy najlepszych wyjazdów wakacyjnych i wymarzonych miejsc, a właśnie te tematy sprawiają, że czujemy się dobrze i dlatego lepiej nam się ze sobą rozmawia.

Nie zawsze treść rozmowy, tylko sposób w jaki ją prowadzimy jest ważny

Sekret udanej rozmowy  tkwi w unikaniu skrajności w zaangażowaniu. Najpierw pozwalamy rozmówcy na jego turę, to co powiedział przekierowujemy na odrobinę inne tory i wtedy dajemy coś od siebie – wszystko z pozytywnym nastawieniem i szczerym zainteresowaniem jego odpowiedziami. Połączenie akceptacji i zmiany kierunku działa w rozmowie jak wahadło, które nadaje jej lekkości i polotu.

Dziel się sekretami

Dzielenie się osobistymi czy emocjonalnymi treściami w czasie pierwszej randki sprzyja budowaniu silnego poczucia bliskości. Arthur Aron, psycholog badający tematykę randkowania, wpadł na błyskotliwy pomysł jak bardzo szybko zbliżyć do siebie ludzi, którzy rozmawiają ze sobą po raz pierwszy. Mając godzinę na osiągnięcie czegoś, co zazwyczaj zajmuje tygodnie, miesiące, a nawet lata, przyspieszył proces wzajemnego poznawania dzięki 36 pytaniom, które specjalnie opracował na potrzeby badania.

Wyniki jego badań są zdumiewające. Poczucie więzi, jakie rozmówcy osiągali po 45-minutowej intymnej rozmowie było porównywane było do najbliższych przyjaźni trwających od lat (według 30% badanych). Innymi słowy, niektóre z relacji nawiązane pod okiem badaczy były bardziej intensywne, niż wiele z długotrwałych znajomości nawiązanych dotychczas przez uczestników.

Liczysz na szczęście? ;)

Jeden z portali dla randkowiczów znalazł pytanie, które pozwala przewidzieć czy po naszej pierwszej randce możemy liczyć na… coś więcej ;) Okazuje się, że spośród wszystkich typowych tematów zamiłowanie do smaku piwa jest tym, co najwięcej powie nam o szansie na łóżkową ą przygodę. Niezależnie od płci czy orientacji seksualnej, miłośnicy piwa są o 60% skłonni do seksu na pierwszej randce.

pierwsza_randka_a_seks

Oczywiście, wszystkie powyższe wyniki i relacje z badań  trzeba traktować z przysłowiowym przymrużeniem oka, bo relacje międzyludzkie często pozostają tajemnicą dla samych psychologów ;)

Opracowano na podstawie:
Time.com