Stres, strach czy też trema – jeśli już na samą myśl o pierwszej randce pojawia się u Ciebie nieprzyjemny ucisk w żołądku, to znak, że pora rozprawić się ze swoimi lękami. Sporo osób ma ten sam problem, w końcu pierwsza randka to sztuka autoprezentacji, a pierwsze wrażenie bywa najważniejsze… Jeśli czeka Cię właśnie pierwsza randka z dziewczyną, na szczęście możesz skutecznie poradzić sobie z tremą! Wystarczy, że pod uwagę weźmiesz kilka prostych wskazówek, a z pewnością na spotkanie przybędziesz z większym luzem, a tym samym świetnie się zaprezentujesz.

Zdecyduj o tym, czego chcesz uniknąć

Trema przed pierwszym spotkaniem z dziewczyną w dużej mierze wiąże się z pragnieniem jak najlepszej prezentacji. Pójdziesz na randkę o wiele pewniejszy siebie, jeśli jeszcze przed spotkaniem zastanowisz się, czego wolałbyś uniknąć ze swojej strony. Mogą to być konkretne zachowania, niektóre tematy rozmów, poglądy, fakty z życia czy inne aspekty, które w Twoim mniemaniu ukażą Twoje słabe strony. W ten sposób o wiele łatwiej skupisz się na tym, co najważniejsze podczas pierwszej randki. Jeśli oczywiście umówisz się na kolejne spotkania, z pewnością przy kolejnych okazjach, będziesz mógł dać się poznać lepiej. Jednak wówczas Twoje wady nie będą mieć dużego znaczenia – w oczach partnerki, która poznała Cię z lepszej strony, będą tylko mało znaczącym tłem. W końcu pierwsze wrażenie bywa najważniejsze!

Postaw na swoje mocne strony

Skoro już wiesz, jakie są Twoje słabe strony, czas znaleźć wszystko to, co w Tobie jak najbardziej pozytywne. To również pomoże pokonać stres przed pierwszą randką z dziewczyną, a dodatkowo sprawi, że wypadniesz jak najlepiej. Pomyśl o tym, co chciałbyś dać od siebie na pierwszym spotkaniu, w tym przede wszystkim określ, jakie cechy czy fakty z Twoje życia będą stawiać Cię w jak najlepszym świetle. Jeśli jeszcze przed spotkaniem przygotujesz sobie listę swoich mocnych stron, na pewno nie zapomnisz jej wykorzystać podczas randki. W ten sposób pokonasz również tremę, nastawisz się pozytywnie i będziesz czuć się o wiele pewniej.

Pomyśl o drugiej osobie

Stresujesz się przed pierwszą randką? Twoja wybranka, w mniejszym bądź większym stopniu, również. Jednocześnie tak samo, jak Ty, pragnie dobrze wypaść i chce, aby spotkanie było jak najbardziej udane. Jeśli pomyślisz o tym, co czuje dziewczyna, z którą chcesz się spotkać, zrozumiesz, że startujecie raczej z tej samej pozycji. To pozwoli Ci znacznie zmniejszyć tremę, co zaowocuje naprawdę udanym spotkaniem. Dodatkowo, gdy pokonasz swoje lęki i będziesz sprawiał wrażenie bardziej wyluzowanego. Pozytywnie wpłynie to na Twoją wybrankę, która również się rozluźni i będzie bardziej otwarta w Twoim towarzystwie. A to już pierwszy krok do rozpoczęcia nowej znajomości i kolejnych randek!

Nie miej zbyt wysokich oczekiwań

Pierwsze spotkanie z dziewczyną może być początkiem fascynującej przygody, a nawet czegoś więcej. W życiu jednak bywa tak, że nasze oczekiwania nijak miewają się do rzeczywistości. Jeśli wybierasz się na randkę z wyobrażeniami o niesamowicie romantycznych chwilach, nie bez powodu dopada Cię trema. Zupełnie normalne jest, że na pierwszym spotkaniu może być nieco krępująco, a nawet rozmowa nie będzie tak fascynująca, jakbyś tego oczekiwał. Dlatego też nie miej wobec siebie (jak i też drugiej osoby!) zbyt wysokich wymagań. Jeśli wybierzesz się na randkę, nie oczekując określonych schematów i podejdziesz do tego wyzwania nieco spontanicznie, na pewno się wyluzujesz. A kto wie, być może za jakiś czas wspólnie będziecie się śmiać z waszych niewielkich wpadek podczas pierwszej randki!