portal randkowy

Dobre portale randkowe cieszą się coraz większą popularnością, ale nadal mają bardzo wielu przeciwników. Malkontenci uważają, że portal dla singli to miejsce dla zdesperowanych i samotnych, zwolennicy wskazują na to, że w zabieganym świecie trudno znaleźć kogoś w realu. Gdzie leży prawda?

Popularność portali randkowych

Do sieci przenika coraz więcej sfer naszego życia. Przez Internet robimy zakupy, pracujemy, uczymy się języków, utrzymujemy kontakty z bliskimi. I poznajemy nowych ludzi. To wydaje się po prostu normalnym następstwem rozwoju Internetu i nie ma w tym już nic dziwnego.

Na dodatek portale randkowe to świetna alternatywa dla nieśmiałych i zapracowanych. Pojawiają się tam także ludzie, którzy mają mało znajomych lub są otoczeni przez szczęśliwe pary i czują się samotni. Słowem: wszyscy, którzy z jakiegoś mają problem z poznaniem kogoś w realu. Wiele osób wskazuje także na to, że randki online są zwyczajnie szybkie i wygodne. Najpopularniejsze portale dla singli zrzeszają tysiące osób, które mają podobne potrzeby i oczekiwania do twoich.

Portal randkowy – przestrzeń pełna niebezpieczeństw?

Ciągle pozostaje obawa, że spotykani na portalach dla singli ludzie kreują się na kogoś innego. Wstawiają najbardziej atrakcyjne zdjęcia (sprzed 10 kilogramów), w ankietach dodają sobie wzrostu, podwyższają wykształcenie, usadawiają się na stołkach dyrektorów lub właścicieli firm. Po prostu kłamią. Rozczarowanie po kilku randkach może być naprawdę ogromne.

Ponadto wiele osób ma wątpliwości co do intencji swojego randkowicza. I nie do końca chodzi tutaj o mordercze czy kleptomańskie zapędy (chociaż warto dmuchać na zimne i zachować maksymalną ostrożność!), ale bardziej o to, by nie zostać wykorzystanym. W końcu nie każdy, kto deklaruje, że szuka drugiej połówki, potrafi i chce naprawdę się zaangażować.

Z drugiej strony wszystkie te obawy można łatwo rozwiać. Czy poznając kogoś w bibliotece lub kawiarni możesz mieć pewność co do jego intencji? Czy naprawdę możesz mu zaufać, że nie koloryzuje opisując swoją pracę lub zarobki?

Dobre portale randkowe – tysiące możliwości

Na największych i najpopularniejszych portalach randkowych pojawiają się codziennie tysiące osób. To zarazem ekscytujące, jak i przerażające. Ekscytujące, ponieważ masz tysiące szans, na spotkanie tego jedynego. Przerażające, ponieważ oznacza to, że może będziesz musiał przedrzeć się przez tysiące profili i odpisać na setki wiadomości, zanim to się uda.

W takim tłumie z pewnością znajdzie się ktoś, kto nie ma czystych intencji i doda sobie 8 cm wzrostu. Jednakże masz także 100% pewności, że jest wiele osób o oczekiwaniach identycznych do twoich. Największe portale randkowe przeprowadzają chociaż krótki test osobowości. Dzięki temu możesz rozmawiać tylko z tymi osobami, które mają charakter podobny do twojego, tak samo spędzają wolny czas, chcą od życia tego samego, co ty.

Portale dla samotnych, podobnych charakterem

Z takiej grupy już łatwiej wybrać kogoś na portalu dla samotnych, kto naprawdę cię zainteresuje i umówić się na randkę. Nie obiecujemy, że już pierwszy strzał będzie udany, do tego potrzeba trochę cierpliwości. Jednak poznawanie ludzi w podobnym wieku, o podobnych zainteresowaniach i doświadczeniach zawsze jest ciekawe. Nawet jeśli nie poczujesz motylków w brzuchu, błyskotliwa rozmowa przy kawiarnianym stoliku to przepis na wspaniały wieczór. Nie warto się zniechęcać, tym bardziej, że przy kolejnej okazji może dosięgnąć cię strzała Amora!