Co zatem wybrać? Randka w czterech ścianach, może się wydać mało trafionym pomysłem na pierwsze spotkanie, bo dziewczyny to mistrzynie snucia domysłów. Jeśli zaprosisz ją na kolację u siebie, skonsultuje to z przyjaciółkami i z pewnością dojdą do wniosku, że mówiąc „kolacja” masz na myśli „łóżko”. Warto jednak objawić swój kulinarny geniusz (lub opanować do perfekcji przepis od mamy), jeśli już spotkaliście się wcześniej i chcesz jej zaimponować. Każda kobieta marzy o facecie, który gotuje.

Po pierwsze, jest kreatywny i nie uzależniony od odgrzewanych dań mamusi, a po drugie, jest szansa, że wyręczy ją w gotowaniu za każdym razem (dobra rada- jak chwalisz się talentem kulinarnym, zachowaj w tajemnicy umiejętność obsługi pralki i żelazka). Planując udaną randkę, naucz się przepisu na miarę swoich zdolności kulinarnych i przygotuj elegancką zastawę oraz świecie. Dziewczyny są romantyczne i tradycyjny pomysł z kolacją przy świecach (świecach, a nie lampce biurkowej czy kadzidełkach) to zawsze udana randka. Zanim wyskoczysz z kuchni niczym zdobywca z wielkim indykiem na talerzu upewnij się, że Twoja wybranka nie jest wegetarianką.

Jeśli chcesz być romantyczny i połączyć to z jedzeniem, możesz zaskoczyć dziewczynę piknikiem w parku, nad rzeką lub na łące. Zaopatrzenie się w koc, jedzenie i naczynia to Twoje zadanie. Niedopuszczalne są hasła w stylu: „Mała, jedziemy na piknik, zrób kanapki”. Wtedy możesz mieć pewność, że pojedziesz sam. Upewnij się też, że dziewczyna nie jest alergikiem i wśród polnych kwiatków nie będzie cierpiała katuszy. Jeśli dysponujecie czasem, doskonałym sposobem na oryginalne spotkanie jest nocny spacer po mieście. Jest ono bardziej magiczne niż w ciągu dnia. Ponadto jest ciemno, więc możesz odegrać rolę rycerza chroniącego damę przed czyhającymi na nią niebezpieczeństwami. Nad ranem zabierasz wybrankę do restauracji na śniadanie, a później podziwiacie wschodzące słońce.

Szalone randki, które wielu osobom zapewniły moc atrakcji, to chociażby jazdy próbne drogimi samochodami. Salon znajdziesz w niemal każdym mieście, a udawanie małżeństwa zainteresowanego zakupem wozu to dodatkowo sprawdzian, czy dziewczyna ma poczucie humoru. Jeśli dziewczyna ma wolny weekend, a Ty chcesz zapewnić jej niezapomniane wrażenia, kup dwa bilety na pociąg lub autobus i zabierz ją do innego miasta. Miło, jeśli nie będzie to miejscowość, gdzie wrony zawracają, a ciekawe miejsce, w którym można dobrze zjeść i zwiedzić coś godnego uwagi. Nie planuj noclegów, jeśli nie jesteście na takim etapie znajomości. Dobowy wypad i tak będzie dla niej zaskakujący. Jeśli masz problemy podczas jazdy autobusem, wybierz pociąg lub zaopatrz się w jeden z środków likwidujących objawy choroby lokomocyjnej. Nie ma nic gorszego niż zadowolona z wyjazdu dziewczyna i Twój obiad lądujący na jej sukience.

W sieci znajdziesz dużo pomysłów na randkę, jednak warto je solidnie przemyśleć, bo niektóre to jedynie wynik chwilowej ekstazy piszącego. Kradzież w hipermarkecie czy chodzenie po drzewach to nie zawsze dobry pomysł, chyba że dziewczyna jest kleptomanką lub macie po sześć lat i pozwolenie od rodziców na spotykanie się. Jeżeli naprawdę chcesz zaimponować dziewczynie, na randce pojawiasz się z ułożonym planem. „To co robimy?” to raczej hasło, które pada w sypialni małżeńskiej, a nie na jednej z pierwszych randek.

Mężczyzna musi być zdecydowany, dlatego taki właśnie bądź. Nie przesadzaj jednak i gdy dziewczyna stwierdzi, że widziała już ten film w kinie, nie ciągnij jej tam na siłę wmawiając, że teraz bardziej jej się spodoba. Na klasyczną randkę zawsze możesz wybrać restaurację, kręgielnię, lodowisko, gokarty lub kino i połączyć ze wcześniejszym, krótkim, godzinnym spacerem. To okazja, żeby lepiej się poznać i porozmawiać. Zaskakujące i oryginalne pomysły zostaw dla dziewczyny, na której będzie Ci zależało.