randki online

„Na pierwszy znak, gdy serce drgnie, ledwo drgnie, a już się wie, że to właśnie ten, tylko ten” – śpiewała Hanka Ordonówna, idolka naszych dziadków. Obecnie, zakochanie nie przychodzi ludziom już tak szybko. Mamy cały wachlarz opcji ułatwiających poznanie kogoś bliskiego, jesteśmy bardziej wymagający i mniej sentymentalni. Internet wkracza w każdą sferę życia, również w miłosną. Poniżej znajdziecie garść porad sprawiających, że żeglowanie po cyber-oceanie będzie przyjemnym rejsem, a nie walką o przetrwanie.

„Czy bolało Cię, gdy spadłaś z nieba?” – czyli, co napisać dziewczynie w pierwszej wiadomości, by ją do siebie zniechęcić

Wyobraź sobie, że zdobyłeś się na odwagę i założyłeś konto na portalu randkowym. Wziąłeś głęboki oddech, zalogowałeś się i ujrzałeś Ją – piękną nieznajomą, obdarzającą Cię promiennym uśmiechem. Z jednej strony chciałbyś zacząć rozmowę zwykłym „cześć”, z drugiej, ta opcja wydaje Ci się niezbyt wyrafinowana.Jak pisać z dziewczyną, aby Cię zapamiętała? Przede wszystkim, nie rzucaj wyświechtanymi tekstami w stylu: „-Masz mapę? –Po co Ci mapa? –Bo zgubiłem się w Twoich oczach”, lub: „-Cześć, wyglądasz jak moja trzecia dziewczyna. – A ile ich było? – Dwie.”

Jak zachować złoty środek w randkach online?

Dobrze jest nawiązać do motta w profilu, pod warunkiem, że nie brzmi ono: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” albo „Karpia zjem”… to znaczy… „Carpe diem”, bo takie maksymy ma 80% użytkowników portali. Zapytaj, dlaczego właśnie to powiedzenie jest dla niej ważne. Pamiętaj, że zbyt długie zastanawianie się nad tym, o czym pisać z dziewczyną, może sprawić, że Wasza chemia się ulotni. Warto więc zainicjować ciekawy temat, unikając sztywnych sformułowań – fakt, że rozmówczyni jest inteligentna, nie oznacza, że chce się znaleźć na wirtualnej sali wykładowej. Do częstych błędów należy pytanie w jednej z pierwszych wiadomości o życie zawodowe. Nie ma co ukrywać – w doborze partnera ważna jest kwestia jego profesji, ale na początku „go with the flow”, czyli podążaj z nurtem luźnej, niezobowiązującej rozmowy. Chcesz, aby nowa koleżanka poczuła się, jak na rozmowie kwalifikacyjnej? Na ważne sprawy przyjdzie jeszcze czas, teraz ciesz się miłym towarzystwem.

O czym rozmawiać z dziewczyną na portalu randkowym?

O czym więc rozmawiać z dziewczyną randkując online? O hobby, zainteresowaniach, filmach, książkach. Można też zahaczyć o coś zupełnie abstrakcyjnego i zobaczyć, jak się do tego ustosunkuje. Na przykład: „Czy chodzisz do Kościoła Latającego Potwora Spaghetti”? Jeśli pociągnie temat, okaże się, że macie podobne poczucie humoru i spotkanie w realu dostarczy pozytywnych wrażeń.

O czym pisać z chłopakiem, by go zaintrygować, a nie wystraszyć?

Bądź intrygująca w wirtualnym randkowaniu. Żaden facet nie chce kobiety podanej na tacy. Nawet, jeśli jego uśmiech zwala Cię z nóg, a spojrzenie zapiera dech, wypalenie w pierwszej wiadomości: „Hej, podobasz mi się, spotkajmy się!” to ruch skazany na klęskę. Staraj się kusić i uwodzić w sposób subtelny, nie trać tajemniczości. O czym rozmawiać z chłopakiem? O sposobach spędzania wolnego czasu, zabawnych doświadczeniach związanych z portalem (nie narzekaj! Biadolenie, niezależnie od płci, nie jest sexy). Miej też na uwadze, że serwis randkowy to nie Facebook, czy Nasza-klasa i zalogowałaś się, by znaleźć towarzysza życia. Nie rezygnuj więc z flirtu, bo Twój rozmówca zacznie Cię traktować, jak kumpelę.

Najcenniejsza rada w randkowaniu online

Wskazówki w artykule mogą Wam pomóc w wirtualnym datingu. Pamiętajcie, by w cyber-przestrzeni pozostać sobą. Silenie się na oryginalność może prowadzić do wypalenia, czy frustracji, a nikt przecież nie chce rozmawiać z desperatem. Spróbujcie nadać znajomości naturalny bieg, nie narzucajcie szybkiego tempa. To, jak pisać z dziewczyną, lub o czym pisać z chłopakiem podpowie Wam intuicja – jeśli między ludźmi rodzi się więź, tematy często rodzą się same. Otwarta głowa i jasne myśli stanowią najskuteczniejszy oręż w walce z samotnością.