majowka dla zakochanych

Pierwszy wspólny weekend majowy to doskonały pretekst, aby spędzić ze sobą niezapomniane chwile. Na tę okazję szczególnie polecamy romantyczny wyjazd, który sprawi, że każdy świeży związek zostanie po prostu scementowany. To także doskonała okazja, aby lepiej wzajemnie się poznać – również w niecodziennych czy nietypowych sytuacjach. W kwestiach podróżniczych dowiecie się, kto jest świetnym organizatorem i przewodnikiem oraz jakie formy wspólnego spędzania wolnego czasu odpowiadają wam najbardziej. Z tego też powodu, przedstawiamy trzy niezawodne propozycje na udany wypad majówkowy – tylko we dwoje.

Wyjazd do romantycznego miasta

Na początku najważniejsza zasada planowania majówki dla pary – wybierz miejsce, które nie będzie w tym czasie masowo oblegane przez turystów. Inaczej romantyczne chwile zamienią się w stanie w długich kolejkach, przepychanie przez tłum czy też rozpaczliwe szukanie miejsca w zatłoczonych restauracjach. Odpadają więc najbardziej popularne kierunki turystyczne, jednak zasada ta nie dotyczy niektórych dużych miast. Wbrew pozorom, majówka w atrakcyjnym turystycznie Krakowie czy Wrocławiu, może być bardzo przyjemnym doznaniem. Choć miejsca te przyciągają nieustannie turystów, tak wielu na co dzień żyjących tam mieszkańców, po prostu w wolne dni stamtąd wyjeżdża. Ponadto duże miejscowości mają o wiele więcej do zaoferowania niż tylko oblegane centra miast. Spokojnie można więc poruszać się niezatłoczoną komunikacją miejską, zwiedzać urokliwe miejsca czy też znaleźć wolny stolik w klimatycznej knajpce. Romantycznej aurze sprzyjać będą niewątpliwie piękne zabytki i wyjątkowo nieśpieszne tempo życia, którego w dużych miastach doświadczyć można tylko w dni świąteczne.

Wspólny wyjazd w nieznane

Autem, samolotem czy pociągiem za granicę – to nie ma zupełnie znaczenia. Podróż w nieznane jest zawsze ekscytującym przeżyciem, które podsyca żar w związku. Kontakt z czymś nowym i obcym kulturowo sprawia, że jednocześnie odkryć można to, co najbardziej was łączy. Dla Twojej połówki może to być również niezapomniana przygoda, jeśli zrobisz jej niespodziankę i wcześniej nie poinformujesz o wybranym kierunku podróży. Z kwestii praktycznych: jeśli do końca trzymasz w niepewności drugą osobę co do celu wycieczki, zadbaj podstępnie o to, aby miała ona ze sobą odpowiedniego rozmiaru bagaż (limity bagażowe w samolocie) i oczywiście wymagane do przekroczenia granicy dokumenty!

Mikropodróże tylko we dwoje

Mikropodróże to trend coraz popularniejszy, jeśli chodzi o współczesne spędzanie czasu poza domem. Polegają one na odkrywaniu tego, co interesujące w niedużej odległości od miejsca zamieszkania. Od jednodniowych wypadów różnią się tym, że wymagają noclegu poza domem – chociażby na łonie natury pod namiotem. Na pewno wypady tego typu idealnie sprawdzą się dla dwojga. Nieważne, gdzie mieszkasz i jakim budżetem dysponujesz – w odległości kilku lub kilkunastu kilometrów od domu znajdziesz cel, który jest idealny na romantyczny wypad majowy. Być może będzie to malowniczo położone miejsce, pozwalające na bliski kontakt z naturą. Sprawdzi się też klimatyczna, niewielka miejscowość, w której nie dzieje się zbyt wiele, przez co czas będzie się przyjemnie dłużył. Na pewno zapomnicie o całym świecie i skupicie się wyłącznie na sobie.

Bez względu na wybór celu i sposobu organizacji wyjazdu, najważniejsza jest odpowiednia atmosfera! Dlatego na te kilka dni dobrze jest zapomnieć o codziennych troskach i po prostu cieszyć się wspólnymi chwilami we dwoje. Jeśli jednak marzysz o romantycznym wyjeździe, lecz wciąż nie odnalazłeś swojej drugiej połówki, nic straconego. Sprawdź najbliższe szybkie randki w swoim mieście, a być może już niedługo wybierzesz się w najromantyczniejszą podróż swojego życia.