jak zachowuje sie zakochany mezczyzna

 

Wiele pań zastanawia się, czy ich wybranek traktuje je poważnie. Od dawna wiadomo, że zachowanie zakochanego mężczyzny znacznie różni się od podejścia kochających kobiet. Otaczający nas świat jest pełen kobieciarzy, którzy sprytnie potrafią udawać zainteresowanie płcią przeciwną. Jak więc rozpoznać czy druga połówka kocha prawdziwie, czy jest Casanovą?

Symptomy, które poruszamy, to niewielka część świadczących o męskiej miłości. Warto przyjrzeć się tym, które najmocniej pokazują uczucie, jakim chce podzielić się facet.

Bez przerwy rozmawia ze swoją ukochaną

Dzieli się tym, co się dzieje w pracy, co go denerwuje, mówi o tym, że jest zmęczony. Szuka w kobiecie wsparcia, które sam jej okazuje. Nie marnuje ani chwili spędzonej z ukochaną sam na sam na zbędną ciszę. Nie ma w sobie blokady, która nie pozwala rozmawiać na dany temat, tylko mówi, co leży mu na sercu. Oczywiście, czasem najbardziej kochający mężczyzna potrzebuje chwili ciszy i spokoju – ale w pełni odczuwa go dopiero w towarzystwie tej jedynej.

Opowiada partnerce o swojej rodzinie

Jest to zachowanie, którego nie można udawać. Jeżeli facet opisuje kobiecie swoje dzieciństwo i dzieli się z nią rodzinnymi wspomnieniami, możemy być pewni, że jest dla niego ważna. Nawet rozmowa o kolejnej chorobie taty, czy problemach brata świadczy o ogromnym zaufaniu. Rodzina jest wąskim kręgiem, do którego nie wpuszcza się obcych osób. Pamiętajmy – nic tak nie zbliża do siebie dwojga ludzi jak wspólna rozmowa.

Nie pozwala na samotne spacery po nocach

Nie chodzi tu o zazdrość. Dżentelmeni, gdy kochają, nie pozwolą na to, by ich wybrance stało się coś złego. Mają świadomość tego, że kobiety często są delikatne i bezbronne, a o krzywdę nocą jest łatwo. Nie ma nic złego w tym, że dotąd samotne wyprawy na miasto są teraz wyjściem we dwoje. Nie ma nic ważniejszego od poczucia bezpieczeństwa, co z pewnością czuje każda pani u boku zakochanego faceta.

Gdy coś się dzieje od razu dzwoni

To prawda, że mężczyznom trzeba mówić wprost, co zrobili źle. Oni nie potrafią się domyślać. Nie wynika to z ich złych intencji. To zachowanie spowodowane budową mózgu. Jeśli jednak miłość jest dla panów ważna, to zauważa, że coś jest nie tak. Widzi, że kobieta staje się wobec niego oschła, jest smutna, czy czasem nawet niemiła. Nie rozdrabnia się wtedy nad pisaniem smsów, w stylu „Czy coś się dzieje?”, „Wszystko ok?”, tylko od razu dzwoni i wyjaśnia sytuację. To zapobiega ewentualnym kłótniom i świadczy o szczerych intencjach.

Przygotowuje posiłki, nawet jeśli nie jest to jego specjalność

Nie każdy musi być jak Gordon Ramsay, ale miło jest, gdy czasem w kuchni dochodzi do zamiany ról. Nie wszyscy są otwarci na takie przewroty, ale jeżeli mężczyźnie zależy, to chętnie podejmuje się nowych wyzwań. Warto pamiętać, żeby nigdy nie krytykować gotowych dań, bo nie tylko płeć piękna uwielbia komplementy.

Pamięta o ważnych rocznicach i wydarzeniach

Wiele kobiet właśnie tak sobie wyobraża idealnego partnera. Chcą, żeby zawsze o nich pamiętał, bo kochają dostawać drobiazgi. Mamy dla nich dobrą wiadomość – jeżeli traficie na tego jedynego, to nie będzie on miał problemu z zapamiętaniem ważnych dla was dat, bo dla niego też będą one bardzo istotne. To oczywiste, że każdy może czasem o czymś zapomnieć (paniom też to się zdarza), ale w prawdziwej miłości to rzadko spotykane.

Jest zdrowo zazdrosny

Zakochany dżentelmen okazuje objawy zazdrości, jednak nie jest ona chorobliwa i raniąca partnerkę. Obserwuje innych mężczyzn wokół niej, nawet gdy ona tego nie widzi. Ufa najdroższej, ale nie chce jej stracić, bo ją bardzo kocha. Niemniej jednak wie, że nie może ograniczać drugiej połówki, dlatego często się powstrzymuje i pozwala jej wyjść samej z koleżankami.

Należy pamiętać, że każdy mężczyzna jest inny. Jedni są bardziej otwarci, a inni skryci – potrzebujący więcej czasu na to, żeby okazywać uczucia. Nie przekreślajmy panów, którzy nie kupują co krok prezentów, bo jeśli nas kochają, to potrafią okazać uczucie w inny – mniej materialny i banalny sposób.