Chyba nie ma osoby, która chociaż raz nie zrobiłaby czegoś głupiego lub żenującego na randce. Początkowo sama myśl o tym wydarzeniu sprawia, że powstają rumieńce zawstydzenia na twarzy, ale warto jednak spojrzeć na to z innej perspektywy. Należy korzystać ze swojego doświadczenia, nawet w przypadku, gdy chciałoby się o nim zapomnieć. Dzięki temu więcej nie popełni się tego samego błędu. Jeżeli jednak masz już dosyć ciągłych randkowych potknięć, to skorzystaj z rad, które przygotowaliśmy.

Odpowiednie miejsce i czas

Jeżeli jest to jedna z pierwszych randek, to najlepiej, jeśli wybierzesz neutralne miejsce. Dzięki temu nie dojdzie do żadnych niekomfortowych sytuacji, ale też będziecie mogli w spokoju porozmawiać, a także lepiej się poznać. Dlatego, jeżeli wahasz się między paintballem a spacerem po rynku i kawie w uroczej kafejce, to wybierz drugą opcję. Nie martw się tym, że nie brzmi to oryginalnie, na takie randki przyjdzie jeszcze pora, gdy lepiej się poznacie. Wtedy spotkanie będą mogły być podporządkowane pod wasze hobby i zainteresowania.

Jeżeli chodzi o godzinę randki, to najlepiej sprawdzi się popołudniowa pora, najlepiej między 16.30 a 18.30. Dzięki temu będzie można zdecydować, czy przerwać spotkanie, czy też może odrobinę je przedłużyć.

Daj przestrzeń drugiej osobie

Obecnie każdy ma co najmniej jeden telefon komórkowy, trzeba jednak pamiętać o tym, by odpowiednio go stosować. Dlatego nie musisz wysyłać setek smsów przed randką i po randce. Fajnie, że ci zależy, ale nikt nie czuje się dobrze, gdy jest osaczony. Nie chodzi też o to, by lekceważyć wiadomości drugiej osoby, po prostu wyważ to odpowiednio. Dzięki temu zawsze zostaną wam jeszcze jakieś tematy, które można poruszyć w realnym świecie.

Alkohol tylko w niewielkich ilościach

Randka ma być niezapomnianym wydarzeniem, dlatego odpuść sobie nadmierną ilość alkoholu. Pamiętaj nie tylko w dobrym pierwszym wrażeniu, ale również o swoim bezpieczeństwie. Szczególnie kobiety są zagrożone tym, że ktoś dosypie im czegoś do drinka. Jednak może też dojść do mniej drastycznych sytuacji, na przykład pijackiej bójki. Wtedy na pewno to będzie już ostatnia randka. Dlatego zakrapianą imprezę zostaw na inny dzień.

Zwróć uwagę na wygląd

Styl ubierania się jest rzeczą bardzo indywidualną, ale istnieje jedna rzecz, która bezwzględnie musi być przestrzegana. Chodzi tu oczywiście o schludny wygląd i zachowanie higieny. Być może jest tak oczywista sprawa, że w ogóle nie wypada o tym wspominać, jednak podczas jazdy, chociażby komunikacja miejską, mona przekonać się, że niektórzy nadal mają z tym problem. Dlatego pamiętaj, że nieestetyczne wygląd nie jest czymś pożądanym.

Rada dotycząca stroju

Choć wygląd nie jest najważniejszy, to pamiętaj o tym, że pierwsze wrażenie ma znaczenie. Dlatego skompletuj strój odpowiednio wcześniej, żeby zdążyć jeszcze z ewentualnymi zmianami. Zwróć też uwagę na to, by ubrania były dopasowane do miejsca, gdzie się wybieracie. Wtedy na pewno nie popełnisz faux-pas.