czas w towarzystwie

Mało kto jest samotny z wyboru. Zwykle single twierdzą, że przecież chcieliby znaleźć drugą połówkę, jednak bardzo trudno im poznać kogoś ciekawego i związać się na stałe. Jeśli ten problem dotyczy również Ciebie, czas to zmienić! Bez względu na to, z jakich powodów wciąż jesteś samotny, zrób kilka kroków, aby przybliżyć się do odnalezienia swojej prawdziwej miłości.

Chętnie poznawaj nowych ludzi

Nie znalazłeś jeszcze swojej drugiej połówki i masz wrażenie, że wszyscy inni są w związkach? Masz coraz mniejszą ochotę wychodzić z domu, skoro wszędzie wokół widzisz pary zakochanych? To błędne koło, bo jak poznać kogoś, jeśli ciągle znajdujesz wymówki i unikasz szansy na poznanie nowych ludzi? Dlatego zawsze mów „tak”, jeśli Twoi znajomi wyciągają Cię na spotkanie towarzyskie czy imprezę. Nie musisz od razu pisać się na całonocną zabawę, czasami wystarczy chwila, by poznać kogoś interesującego!

Co jednak w przypadku, gdy wraz ze swoją grupą znajomych spotykacie się ciągle w tym samym gronie lub po prostu niezbyt często masz szansę na interakcje z kimś nowym? Możesz znacząco ułatwić i przyśpieszyć proces poznawania nowych, interesujących osób. Wybierz się na szybką randkę w swoim mieście, a być może już na kilkuminutowym spotkaniu serce zabije Ci mocniej.

Znajdź pasję i… miłość

A gdyby tak poznać kogoś i dzielić z nim wspólną pasję? To ma szansę się udać, jeśli zaczniesz realizować swoje plany i poszerzać zainteresowania. Być może od dawna zwlekasz z zapisaniem się na kurs językowy? A może Twoim niespełnionym marzeniem jest wreszcie nauczyć się gry na gitarze? Nie gorszym pomysłem jest nawet kurs lepienia z gliny, ważne, żebyś spróbował i sprawdził, czy to faktycznie dla Ciebie. Po prostu przestań zwlekać i zapisz się na kurs lub warsztaty, a przy okazji możesz zyskać szansę na coś wyjątkowego. To nie tylko świetna okazja, aby nauczyć się czegoś nowego i wreszcie realizować swoje hobby. Poznasz nowych ludzi, którzy tak samo jak Ty, poszerzają swoje umiejętności i zainteresowania. A nic tak nie łączy, jak wspólne hobby, które nie tylko jest pretekstem do znalezienia wspólnego języka na początku znajomości, lecz może przerodzić się we wspólną życiową pasję, która po prostu łączy i cementuje związek.

Idź na kompromisy

Co jednak gdy łatwo nawiązujesz nowe znajomości, a nawet zdarza Ci się być w przelotnych związkach, jednak wciąż nie możesz odnaleźć prawdziwej miłości? Trzeba mieć świadomość, że budowanie trwałej relacji nie jest takie proste, często wymaga poświęceń i kompromisów. Musisz po prostu nauczyć się funkcjonować w związku, wykazać się zrozumieniem wobec drugiej osoby, a wspólne dobro postrzegać wyżej niż niektóre własne przekonania. Oczywiście nie chodzi o to, aby zrezygnować ze swoich potrzeb na rzecz drugiej osoby. Raczej kluczem dla udanego związku jest odnalezienie złotego środka – między własnymi przyzwyczajeniami czy nawykami a sposobem życia i światopoglądem swojej drugiej połówki. Pierwsze sukcesy we wzajemnym zrozumieniu sprawią, że wasz związek zacznie być budowany na solidnych fundamentach.