Pierwsza randka to dla niektórych osób długo wyczekiwana chwila, gdzie można poczuć dreszczyk emocji i poznać lepiej drugą osobę. Jednak znaczna większość ludzi uważa, że takie spotkanie wiąże się tylko i wyłącznie ze stresem i ciągłym pilnowaniem się, żeby nie powiedzieć coś niestosownego. Dlatego przedstawiamy 5 rzeczy, które nie należy robić w trakcie pierwszej randki. Stosowanie się do nich sprawi, że nie trzeba będzie chować się pod łóżkiem ze wstydu lub zażenowania.

Nie opowiadaj kłamstw na swój temat

Każdy chce zaimponować fajnej dziewczynie lub zabawnemu chłopakowi, ale opowiadanie zapierających dech w piersi przygód, które nigdy się nie zdarzyły, nie będzie dobrym rozwiązaniem. Kłamstwo w końcu wyjdzie na jaw, na przykład w trakcie spotkania ze znajomymi lub rodziną. Dlatego, jeżeli chcesz spróbować czegoś poważniejszego ze swoją randką, to nie popełniaj tego błędu. Niektóre rzeczy po prostu nie trzeba mówić na pierwszej randce, więc jeśli niczym Ross Geller ukrywasz trzy rozwody, to poczekaj trochę, na to nikt nie jest przygotowany na początku znajomości.

Nie udawaj kogoś kim nie jesteś

Być może jest to największy banał, jaki można usłyszeć. Jednak zarazem jest bardzo prawdziwy. Pamiętaj o tym, że osoba, z którą pójdziesz na randkę, polubiła Cię takiego, jakim jesteś i właśnie dlatego w ogóle dojdzie do spotkania. Właśnie dlatego nie ma sensu ukrywanie zdenerwowania, by wydawać się bardziej doświadczoną osobą. Takie zachowanie przyniesie odwrotny skutek i druga osoba odniesie wrażenie, że ją lekceważysz.

Nie koncentruj się tylko na sobie

Pierwsza randka, to początkowy krok do poznania siebie nawzajem. Jednak nie będziesz w stanie dowiedzieć się więcej na temat drugiej osoby, jeżeli w ciągu całego spotkania nie dopuścisz ją lub jego do głosu. Dlatego, gdy odniesiesz wrażenie, że Twój monolog trwa już zbyt długo i może być odrobinę męczący, to po prostu dopuść do głosu swoją randkę. Pamiętaj jednak o tym, by okazywać żywe zainteresowanie tym, co mówi. Nie zaszkodzi też, jeżeli raz po raz wtrącisz swoją opinię na ten temat lub zapytasz o szczegóły.

Nie działaj według ustalonego schematu

Szczególnie kobiety mają tendencję do tego, by przed pierwszą randką, stwarzać gotowy scenariusz. Jednak to nie ma najmniejszego sensu. Spontaniczność nie jest niczym złym, a czasem wystarczy ponieść się chwili. No i kto nie chciałby być, choć odrobinę zaskoczony podczas tak ważnego wyjścia? Dzięki temu nie spędzisz całego wieczora, myśląc o tym, co mogłoby się zdarzyć, tylko ciesz się tym, co dzieje się teraz.

Nie wspominaj swoich byłych

Rozmawianie o byłych partnerkach lub partnerach, to najgorszy temat, jaki może się trafić na pierwszej randce, dlatego omijaj go. Nie ma sensu rozpamiętywanie tego, co zdarzyło się w przeszłości. Tym bardziej, jeżeli powód zerwania był naprawdę przykry. Jeżeli te spotkania okaże się tylko wstępem, to na pewno będzie jeszcze okazja do podzielenia się tą historią.

Złota rada

Pamiętaj o tym, że pierwsza randka ma być po prostu szczęśliwym wydarzeniem. Dlatego, jeśli tylko zastosujesz się do powyższych rad, to Twoje szanse na sukces wzrosną. Zatem uzbrój się w uśmiech, uszykuj strój i ruszaj na pierwszą randkę!