Bez względu na to, chodzisz na randki w Katowicach, Krakowie, Warszawie, czy innych, mniejszych miastach np. na Śląsku – na pewno spotkałeś/spotkałaś się z osobami, które wywołały swoją postawą u Ciebie niemiłe odczucia. Czasami to dziwny tik, czasami sposób mówienia, poruszane tematy, postawa ciała – nie umiemy określić, co nam „nie pasuje” w danej osobie, ale z jakiegoś powodu nie chcemy rozwijać z nią żadnej relacji.

Dobre pierwsze wrażenie to zgodnie z powiedzeniem połowa sukcesu – zarówno w kontekście biznesowym, jak i randkowym. Pierwsze kilka, kilkanaście minut zazwyczaj wystarczy, by ocenić wstępnie osobę i zdecydować, czy chcemy z nią wejść w jakąkolwiek interakcję. Czasami jednak miły wygląd, uroda, poczucie humoru czy zabójczy uśmiech są fasadą dla cech, których nie tolerujemy później u partnera.

Każdy z nas oczywiście ma inny zestaw zalet, których szukamy u mężczyzn i kobiet, tak samo też single mają różne listy wad, które bezwzględnie wykluczają nowo poznaną osobę jako pretendenta do roli tego jedynego i tej jedynej. Natomiast jako specjaliści od miłości wiemy, że są uniwersalne kryteria, które odrzucają większość randkowiczów – i nie tylko randkowiczów. Poniżej prezentujemy kilka cech charakteru, które powinny być dla Ciebie sygnałem alarmowym. Możesz je rozpoznać już na pierwsze randce!

Arogancja

Pierwsza randka przypomina rozmowę kwalifikacyjną – chcemy przedstawić się w jak najlepszym świetle i uniknąć pytań o luki w życiorysie, nie do końca prawdziwe kompetencje towarzyskie czy wpisane na szybko zainteresowania. Im bardziej rozmowny kandydat, tym lepiej – natomiast nadmierne skupienie się na sobie, próżność, pewność siebie połączona z lekceważeniem innych, w tym Ciebie, to cechy charakteru, których unikaj jak ognia. Częściowo mogą one wynikać ze zdenerwowania – jeśli jednak widzisz, że on/ona czuje się swobodnie, a mimo tego ignoruje Cię i zachowuje się arogancko, zachowaj ostrożność. Nie chcesz przecież umawiać się z narcyzem!

Agresywność

Kłótliwość, wulgarność czy werbalna agresja to powody, by jak najszybciej zakończyć spotkanie. Nawet jeśli podobne zachowanie nie jest wymierzone w Ciebie, a w obsługę restauracji, przypadkowych przechodniów czy nawet osoby przytaczane w opowieści – brak kultury językowej czy wrażliwości na nietypową sytuację towarzyską – spotkanie dwóch nieznajomych – to zapewne tylko wstęp do jeszcze bardziej negatywnych aktów agresji. Kompletny brak zahamowań nie wróży dobrze na przyszłość, także dla Ciebie – agresja może zostać skierowana także w Twoją stronę. Nie bagatelizuj sygnałów i pomyśl, czy warto ryzykować drugą randkę z taką osobą.

Wścibstwo

Wzajemne zainteresowanie to podstawa udanej randki. Kiedy jednak jedna ze stron wykazuje zdecydowanie za dużo ciekawości, może to być objaw wścibstwa, późniejszych problemów z zaufaniem czy kontrolą. Podczas pierwszych spotkań chcemy dowiedzieć się jak najwięcej o drugiej osobie – im szybciej ją poznamy, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy czas na kontakt z kim, kto będzie dla nas nieodpowiedni. Nadmierne zainteresowanie bardzo prywatnymi sprawami jest jednak niedelikatne i niekomfortowe.

Fałszywość

Kłamstwo ma krótkie nogi. To o sobie – jeszcze krótsze. Przed spotkaniem wymieniliście wiadomości, a na spotkaniu okazało się, że on/ona mówi coś przeciwnego, niż wcześniej? Ma inne zdanie na ważne dla Ciebie tematy (albo nawet błahe), inaczej przedstawia sytuacje, w których brał/brała udział? Wcześniej była fanką piłki nożnej, a teraz nie rozumie sportowych żartów? Jego ulubioną potrawą było spaghetti, a w restauracji stwierdza, że go nie znosi? To oczywiście tylko przerysowane przykłady, ale tzw. kręcenie i plątanie się w „zeznaniach” może być sygnałem, że ta osoba nie traktuje Cię poważnie na tyle, by mówić prawdę o sobie. Lub jest „graczem” – mówi to, co myśli, że chcesz usłyszeć, żeby zyskać na sytuacji. Jeśli nie zależy Ci na przelotnej znajomości, ustal, co jest przyczyną tego dziwnego zachowania.

Skłonność do uzależnień

Bardzo poważna wada, do której należy podejść ze szczególną ostrożnością. Najczęstszy problem to palenie – jeśli nie tolerujesz zupełnie u partnera papierosów, nie licz na to, że on/ona po pierwszej randce rzuci je dla Ciebie. Podobnie w drugą stronę – jeśli lubisz palić i nie chcesz rzucać nikotyny w najbliższym czasie, zapytaj po prostu osobę, z którą się umawiasz na randkę, co myśli na ten temat. Oszczędzisz jej/jemu i sobie rozczarowań. Natomiast w sytuacji, gdy zauważysz u niej/u niego nieco zbyt dużą swobodę w stosunku do alkoholu – drink za drinkiem, piwo za piwem – postaraj się bardzo delikatnie wybadać, czy to nie jest problem. Uzależnienie od alkoholu, tak samo jak od narkotyków i innych substancji odurzających, to bardzo poważna i jednocześnie przykra sprawa, której nie należy bagatelizować, jednak warto zachować takt, by nie urazić rozmówcy.

Jesteś samotny/samotna i chcesz upolować singla na szybkich randkach w Krakowie, Katowicach, Warszawie czy Chorzowie? Zapisz się na jeden z naszych eventów! Zapewniamy, że na naszych spotkaniach panuje przyjazna atmosfera – będziesz mieć wystarczająco czasu, by poznać interesujące, wartościowe osoby!